Z profilaktyką w szkole - RUCH DROGOWY - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

RUCH DROGOWY

Z profilaktyką w szkole

W minioną środę policjanci z ostrowieckiej drogówki wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej. W związku z rozpoczynającą się 21 marca akcją: „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, tematem zajęć były zagadnienia związane z bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu drogowego.

Mł. asp. Rafał Frańczak wspólnie z sierż. sztab. Karolem Nobisem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową
nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej. Podczas spotkania mundurowi przeprowadzili z dziećmi zajęcia profilaktyczno-edukacyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Omówiono obowiązki i prawa pieszych na drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na nieprawidłowe zachowania pieszych w czasie przechodzenia przez jezdnię. Wskazywali, iż  głośne słuchanie muzyki przez słuchawki, korzystanie z telefonów komórkowych i temu podobne zachowania mogą się przyczyniać do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

 

Na koniec spotkania policjanci przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych na ubraniach. Mundurowi rozdali dzieciom odblaskowe misie dzięki, którym będą lepiej widoczne na drogach po zmroku.

 

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

                                                                                                                                            

 

  • policjant w szkole