RUCH DROGOWY

Podsumowadzie działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Wczoraj na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci prowadzili wzmożone działania, podczas których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ujawnili 13 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Do najczęstszych grzechów kierowców należą – wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i zmiana pasa ruchu przed przejściem dla pieszych.  Mundurowi ujawnili także 32 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Najczęstsze to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto policjanci ujawnili 3 przypadki niestosowania się do przepisów przez użytkowników jednośladów. Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 10 przypadków nieprawidłowych zachowań kierujących względem pieszych.

Apelujemy o zachowanie zgodne z przepisami i dbanie o własne bezpieczeństwo m.in. noszenie elementów odblaskowych po zmroku. Tego rodzaju działania na drogach powiatu ostrowieckiego będą kontynuowane w przyszłości.

 

Opr. EL