Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstała po to, aby każdy z nas miał szansę sygnalizować policji miejsca, które w odczuciu mieszkańców są niebezpieczne. W tym roku mieszkańcy naszego powiatu skorzystali z mapy 323 razy. Z tego 195 zgłoszeń zostało potwierdzone przez naszych policjantów w tym 63 zgłoszone zagrożenia zostały już wyeliminowane.

Od początku roku do tej pory mieszkańcy naszego regionu za pośrednictwem mapy dokonali 323  zgłoszeń. Z tego 195 zgłoszeń zostało potwierdzone. Zaś 63 zgłoszone zagrożenia zostały już wyeliminowane przez ostrowieckich policjantów. W głównej mierze zgłoszenia dotyczą spożywania alkoholu w miejscach publicznych, przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Każda z przekazywanych informacji jest traktowana poważnie i weryfikowana przez Policję.

Podczas realizacji czynności zmierzających do wyeliminowania powstałego zagrożenia ostrowiecka Policja współpracuje z radami osiedlowymi, Strażą Miejską oraz samorządami. Przykłady takiej współpracy to między innymi liczne zgłoszenia dotyczące „Dzikich wysypisk śmieci”, które od wielu lat wpływały negatywnie na wizerunek  jednego z osiedli naszego miasta. Ponadto zgromadzone tam śmieci zagrażały środowisku, ludziom i zwierzętom. Ważnym zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa było oznaczenie  „ Miejsca niebezpiecznej działalności gospodarczej”. Dzięki czemu na terenie naszego miasta zostały ujawnione 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Kolejno jeden z mieszkańców naszego regionu zgłosił źle zabezpieczoną studnię, która znajdowała się bardzo blisko szlaku komunikacyjnego stwarzającego realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Ostrowieccy mundurowi realizując czynności dotarli do właściciela opuszczonej posesji i studnia została przez niego należycie zabezpieczona.  

Przypominamy!

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Dzięki informacjom przekazywanym za pomocą KMZB od mieszkańców powiatu ostrowieckiego, policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo naszego regionu.

 

 

Opr.EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

 

  • Zdjęcie poglądowe
    KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Powrót na górę strony