Dachowanie na „podwójnym gazie” - Aktualności - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dachowanie na „podwójnym gazie”

Wczoraj policjanci ostrowieckiej drogówki zostali poinformowani, że w miejscowości Dobruchna w gminie Waśniów 20-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia kierując samochodem osobowym marki BMW, bez uprawnień oraz będąc w stanie po użyciu alkoholu, spowodował kolizję drogową. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał w pole, a następnie dachował. Teraz kierujący za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

W miniony poniedziałek po godzinie 17:00  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, zostali poinformowani przez oficera dyżurnego, że w miejscowości Dobruchna w gminie Waśniów doszło do kolizji drogowej. Na miejscu mundurowi ustalili , że 20-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, nie dostosował prędkości do warunków ruchu. W wyniku brawurowej jazdy, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i na  łuku drogi zjechał z jezdni w pole, gdzie auto dachowało. Podczas czynności policjanci ustalili, że sprawca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, w swoim organizmie miał go 0,46 promila. Ponadto okazało się, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie samochodem w stanie po użyciu grozi wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 20–latek przed sądem odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez uprawnień.

Opr. EW