Pamiętajmy o bezpieczeństwie zimą - Aktualności - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie zimą

Policjanci w dalszym ciągu przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Nigdy nie wiadomo jak gruba i wytrzymała jest jego warstwa. Przebywanie na zamarzniętych zbiornikach wodnych nawet podczas dużego mrozu nie daje nam pewności bezpieczeństwa. W ciągu dnia temperatura wzrasta przez co lód traci swoją grubość i strukturę.

W związku z realizacją zadań związanych z działaniami „Bezpieczne ferie” policjanci będą dokonywali  kontroli zbiorników wodnych i dzikich lodowisk aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom.

Zanim wejdziemy na lód pamiętajmy, że poruszanie się po nim może zakończyć się tragicznie.

Bezwzględnie też powinno unikać się samodzielnego przebywania na zamarzniętym zbiorniku.

Aby uniknąć wypadków w trakcie czynnego zimowego, pamiętajmy aby nie wchodzić na zamarznięte rzeki i jeziora, korzystajmy tyko ze zorganizowanych lodowisk. Warto zawsze poinformować bliskich dokąd i którędy idziemy oraz planowanym czasie powrotu.
Nieprzemyślane i lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach, jeziorach czy stawach. Sprawdźmy czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Opr. SK