Odpowiedzą za kradzież motocykla - Aktualności - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież motocykla

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrowieckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali dwóch mieszkańców Szydłowca. 35 i 34 - letni mężczyźni podejrzani są o kradzież motocykla o wartości 22 000 złotych, na szkodę mieszkańca gminy Kunów. W toku podjętych czynności policjanci odzyskali skradziony pojazd. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie września bieżącego roku ostrowieccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży motocykla o wartości 22 000 złotych. Z zawiadomienia złożonego przez 34- latka mieszkańca gminy Kunów wynikało, że nieznany wtedy mu mężczyzna podczas oglądania przed jego posesją wystawionego do sprzedaży motocykla nagle wsiadł na niego i odjechał, dokonując jego kradzieży.  

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz z Komisariatu Policji w Kunowie. Skrupulatna analiza wszystkich szczegółów doprowadziła do ustalenia, że za kradzieżą motocykla stoją dwaj mieszkańcy Szydłowca. Wczoraj 35 i 34 latek zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Dodatkowo mundurowi podczas przeszukania ich posesji odzyskali i zabezpieczyli skradziony motocykl.

Śledczy wczoraj przedstawili im zarzut kradzieży motocykla, do której się przyznali.  Dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych.

 Za kradzież grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. SK