„Czad i ogień – obudź czujność” - Aktualności - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Czad i ogień – obudź czujność”

Wczoraj policjantka z ostrowieckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w ramach kampanii „Czad i ogień – obudź czujność” spotkała się z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wspólna wizyta mundurowych odbyła się w ramach prowadzonego projektu przez MSWiA.

Dbając o bezpieczeństwo naszych seniorów tym razem ostrowieccy policjanci i strażacy połączyli siły i odwiedzili Uniwersytet Trzeciego Wieku. Celem wizyty było przede wszystkim  uświadomienie słuchaczy o skali zagrożeń wynikających z niewłaściwej eksploatacji instalacji grzewczych.  Mundurowi w trakcie spotkania  propagowali stosowanie czujek tlenku węgla w mieszkaniach, które przy niewłaściwym użytkowaniu pieców opałowych mogą w odpowiednim momencie wykryć zagrożenie  tzw. „cichego zabójcę” jakim jest czad. Funkcjonariusze podczas prelekcji wręczyli wybranym seniorom czujniki tlenku węgla oraz omówili ich sposób działania jako sygnalizatora zagrożenia. Seniorom dodtakowo wręczone zostały ulotki informacyjne dotyczące prowadzonej akcji.

Pamiętajmy!!!

Czujniki nie zastąpią człowieka i jego czujności,  ale są bardzo ważne i alarmują o zagrożeniu. To nie jest duży wydatek, ale trzeba pamiętać by kupować te urządzenia z legalnych źródeł.

 

Opr. SK