Uwaga, oszuści są nadal aktywni! - Aktualności - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga, oszuści są nadal aktywni!

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi osobami. Nadal bowiem zdarzają się przypadki, że oszuści przychodzą do mieszkań starszych ludzi i posługując się różnymi „historyjkami” oszukują seniorów aby pozbawić ich niekiedy oszczędności życia. W taki właśnie sposób wczoraj trzy nieznane kobiety z domu 95-latka ukradły ponad 6000 złotych.

Wczoraj w godzinach popołudniowych na jednym z osiedli w Ostrowcu  Świętokrzyskim  do mieszkania 95-latka zapukała kobieta. Pod legendą skorzystania z łazienki weszła do domu. Chwilę potem do mieszkania seniora weszły dwie inne panie, które poprzez rozmowę zaczęły odwracać uwagę mężczyzny. W trakcie prowadzonej konwersacji do mieszkania przyszła córka 95-latka. Na jej widok pozostałe kobiety szybko opuściły mieszkanie. Chwilę później pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony. Oszustki z mieszkania seniora ukradły ponad 6000 złotych.

W związku z powyższym po raz kolejny apelujemy głównie do seniorów o zachowanie czujności podczas wizyt osób nieznajomych. Sprawcy bezlitośnie wykorzystują nieuwagę i często naiwność starszych osób, penetrują pomieszczenia i kradną pieniądze oraz wartościowe rzeczy.

PAMIĘTAJ!

Zawsze w przypadku jakichkolwiek  podejrzeń bądź wątpliwości prosimy o kontakt z Policją osobiście, bądź telefonicznie pod numerem alarmowym 112.

Opr. SK