Zatrzymani za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

W miniony piątek ostrowieccy kryminalni zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze przy jednym z nich oraz w należącym do niego samochodzie znaleźli ponad 0,5 grama marihuany, natomiast jego kolega posiadał ponad 1,5 grama tej substancji. Za ten czyn ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Ostrowieccy kryminalni podejrzewali, że 18-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego może posiadać narkotyki. W miniony piątek w godzinach popołudniowych na terenie leśnym przy jednej z ulic miasta zauważyli zaparkowany samochód osobowy marki Renault, wewnątrz którego siedziało czterech mężczyzn. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli tego pojazdu, w trakcie której przy 18-latku oraz należącym do niego pojeździe znaleźli torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana w ilości ponad 0,5 grama oraz szklaną „lufkę”. Stróże prawa dodatkowo, u kolejnego z pasażerów – jego rówieśnika znaleźli wagę elektroniczną, kruszarkę oraz torebkę foliową z zawartością niezidentyfikowanego dotychczas białego proszku w ilości ponad 1,2 grama. W wyniku przeszukania mieszkania drugiego z 18-latków kryminalni zabezpieczyli torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego – prawdopodobnie również marihuany w ilości ponad 1,5 grama oraz dwie szklane „lufki”.

Młodzi mężczyźni za posiadanie nielegalnych środków trafili do policyjnej celi, zaś zabezpieczone substancje – do laboratoryjnych badań. Mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania narkotyków. Za ten czyn Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. SK