Nietrzeźwy na skuterze - Aktualności - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy na skuterze

49-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna jechał skuterem mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Sytuacja miała miejsce w środowe popołudnie na ulicy Zygmuntówka w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze z ostrowieckiej drogówki w trakcie zabezpieczania miejsca wypadku drogowego zauważyli kierującego skuterem, którego sposób oraz tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu 49-latka okazało się, że ich podejrzenia się potwierdziły. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.
Teraz 49-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Ponadto może otrzymać nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. SK