Bezpieczeństwo na drodze naszą wspólną sprawą! - Aktualności - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na drodze naszą wspólną sprawą!

Okres wakacyjny ale też coraz większe natężenie ruchu na drogach z pewnością mają wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pamiętajmy jednak, że nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych. Bo to właśnie najczęściej nieodpowiedzialność, lekkomyślność, lekceważenie przepisów przez uczestników ruchu drogowego są przyczyną zdarzeń drogowych. Policyjne statystyki wykazują, że na terenie miasta i powiatu ostrowieckiego nadal wielu kierujących nie zachowuje trzeźwości za kierownicą.

Okres wakacyjny to zwykle okres bardzo wymagający dla policjantów. Na drogach pojawia się coraz więcej aut ale pamiętajmy, że na stan bezpieczeństwa niezmiennie największy wpływ mają sami kierujący. To właśnie nasz zdrowy rozsądek za kierownicą i stosowanie się do przepisów jest podstawowym czynnikiem, który realnie wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Niestety, pomimo licznych apeli i kampanii pokazujących skutki naruszeń przepisów, wielu kierujących postanawia bagatelizować prawo na drodze. Skrajnie nieodpowiedzialni decydują się wsiadać za kierownicę po alkoholu, czy narkotykach co w praktyce może oznaczać krok w kierunku tragedii. Tylko od ubiegłego piątku mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na drogach miasta i powiatu ujawnili 10 takich osób, którzy prowadzili pojazdy na tzw. „podwójnym gazie”. Nieodpowiedzialność, lekkomyślność, brawura bądź po prostu nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do różnych w skutkach zdarzeń. Z policyjnych statystyk wynika, iż właśnie przez tego typu zachowania tylko w ostatnim tygodniu odnotowano 13 kolizji drogowych, zatrzymano 7 praw jazdy z czego 5 za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, a 2 za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Niestety na drogach miasta i powiatu ostrowieckiego nie odbyło się również bez wydarzeń tragicznych w skutkach, gdzie chodziło o ludzkie życie. Od początku tego roku, aż cztery osoby poniosły  śmierć  w wyniku zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że to nie statystyki mają zmusić nas do myślenia za kierownicą lecz zróbmy to my sami dla własnego bezpieczeństwa oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Policyjnych apeli i kampanii społecznych nigdy za wiele. Liczymy, że nie zabraknie również zdrowego rozsądku wszystkich uczestników ruchu drogowego i ich szacunku do obowiązujących przepisów.

Opr. SK