Sprawca włamań zatrzymany - Aktualności - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca włamań zatrzymany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 32 – latka, podejrzanego o dokonanie dwóch kradzieży z włamaniem do samochodów osobowych oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do trzeciego auta. Z pojazdów tych sprawca skradł parasolkę oraz radio samochodowe. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około po godzinie  11:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy ul. Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego. Na miejsce od razu został skierowany policyjny patrol. Po chwili funkcjonariusze zastali osobowe Volvo, które miało wybite szyby w tylnych drzwiach. W trakcie czynności obecny na miejscu właściciel pojazdu ujawnił, że z wnętrza jego auta zginęła parasolka. Policjanci dodatkowo ustalili, że do stojącego obok opla, należącego do żony zgłaszającego również dokonano kradzieży z włamaniem. Sprawca z drugiego pojazdu skradł radio samochodowe. Dodatkowo okazało się, że najprawdopodobniej ten sam sprawca usiłował włamać się do trzeciego auta, również marki Volvo, które zaparkowane było w pobliżu.           
Na miejscu zdarzenia ustalono, że sprawcą może być mężczyzna, który chwilę wcześniej był widziany w rejonie parkingu, gdzie doszło do przestępstw. Policjanci podczas patrolowania pobliskiego rejonu, na ulicy przy której znajdował się parking zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Natychmiast zatrzymali 32 –letniego  ostrowczanina.  Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie w plecaku radio samochodowe, które skradzione zostało z osobowego opla. Sprawca po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. SK