Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci transportowali do szpitala miesięczne dziecko wymagające natychmiastowej pomocy lekarskiej

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Ćmielowie, miesięczne dziecko najprawdopodobniej nie spotkała tragedia. Wczoraj stróże prawa zatrzymali kierującego osobowym Seatem, wewnątrz, którego znajdowało się miesięczne dziecko potrzebujące natychmiastowej pomocy. Z uwagi na zagrożenie życia mundurowi natychmiast podjęli decyzję o eskortowaniu pojazdu do najbliższego szpitala. Po kilku minutach niemowlę bezpiecznie zostało przekazane w ręce lekarzy.

Wczoraj około godziny 11:40 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ćmielowie, patrolowali rejon ulicy Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pewnym momencie zauważyli jak samochód osobowy marki Seat z impetem podjeżdża za znajdujący się w rejonie przejazdu kolejowego radiowóz. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i próbowali ustalić  powód takiego zachowania przez kierującego. Okazało się, że we wnętrzu osobowego Seata znajduje się córka i żona kierującego oraz jego wnuk, który ma problemy z oddychaniem i potrzebny jest natychmiastowy transport do szpitala.

Mundurowi przekazali informację dyżurnemu ostrowieckiej komendy i błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu pojazdu, w którym znajdowało się miesięczne dziecko. Sierż. sztab. Adrian Sidor oraz post. Dominik Dziama włączyli w swoim radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i po kilku minutach dojechali wspólnie z 61-letnim mężczyzna kierowcą samochodu osobowego Seat do ostrowieckiego szpitala.

Dzięki błyskawicznej pomocy policjantów niemowlę szybko i bezpiecznie trafiło do szpitala, gdzie zostało przekazane w ręce lekarzy.

 

Opr. SK