Bezmyślność za kierownicą i jej skutki… - DZIAŁANIA POLICJI - KPP Ostrowiec Świętokrzyski

DZIAŁANIA POLICJI

Bezmyślność za kierownicą i jej skutki…

Niemałe kłopoty czekają 28-letni mieszkańca gm. Bodzechów, który kierując samochodem osobowym marki Seat w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek drogowy. Mężczyzna w trakcie, wykonywania manewru cofania, potrącił przechodzącą przez jezdnię 56- letnią kobietę. Teraz kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony wtorek około godziny 18.00 funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zostali poinformowani przez oficera dyżurnego, że w miejscowości Bodzechów na skrzyżowaniu ulicy Opatowskiej i Szkolnej  doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Seat najprawdopodobniej wykonując manewr cofania, potrącił przechodzącą przez jezdnię 56- letnią mieszkankę gm. Bodzechów.  Podczas prowadzonych czynności policjanci wyczuli od 28- latka silną woń alkoholu. W związku z czym dokonali badania zawartości alkoholu w organizmie mężczyzny. Jak się okazało  był on nietrzeźwy i miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Potrącona kobieta została przewieziona do szpitala., Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali kierującemu seatem prawo jazdy za spowodowanie wypadku i  jazdę na „podwójnym gazie”.            

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 28- latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości za co grożą mu dodatkowe sankcje karne.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim